Endodoncja

Endodoncja Bielsko-Biała

Stomatologia Bierońska Bielsko - EndodoncjaPrzy nieodwracalnych chorobach miazgi zęba (tkanki znajdującej się wewnątrz zęba odpowiadającej m.in. za jego odżywienie i warunkującej jego żywotność) należy przeprowadzić leczenie endodontyczne (leczenie kanałowe). Polega ono na usunięciu w całości zakażonej przez bakterie miazgi zęba, następnie na ręcznym bądź mechanicznym oczyszczeniu kanałów korzeniowych tego zęba i w ostatecznym etapie na szczelnym wypełnieniu opracowanych kanałów specjalnymi materiałami. Jest to niezwykle ważna gałąź stomatologii zachowawczej, ponieważ bez dobrze przeprowadzonego leczenia kanałowego martwego zęba nie ma możliwości jego dalszej odbudowy za pomocą uzupełnień protetycznych (korony protetyczne, mosty). Jeżeli kanały korzeniowe zęba nie zostaną dokładnie i całkowicie oczyszczone lub kanały te nie zostaną szczelnie wypełnione może dojść do przewlekłego stanu zapalnego kości w okolicy szczytu korzenia zęba. Stan taki, nie dając zwykle żadnych objawów, może doprowadzić do rozwoju torbieli kości, które mogą osiągać znaczne rozmiary (niszcząc jednocześnie kość). Stomatologia Bierońska Bielsko - EndodoncjaPonadto nie leczone stany zapalne kości mogą być źródłem groźnych dla zdrowia chorób ogólnoustrojowych.

 

W naszym gabinecie korzystamy z najnowocześniejszej aparatury firmy DENTSPLY

Endometr ProPex II firmy DENTSPLY to precyzyjne i ergonomiczne urządzenie do określania długości roboczej narzędzi podczas leczenia endodontycznego. Pozwala na odrębną wizualizację ostatniego odcinka wierzchołka.

Kątnica endodontyczna X-SMART firmy DENTSPLY służy do maszynowego opracowywania kanałów korzeniowych z zastosowaniem narzędzi niklowo tytanowych. Leczenie jest szybsze i dokładniejsze w porównaniu do ręcznego opracowywania pilnikami stalowymi.