Wybielanie zębów

Wybielanie zębów Bielsko-Biała

Oferujemy Państwu wybielanie zębów trzema sposobami:

- Wybielanie nakładkowe
- Wybielanie lampą Extra Smile
- Wybielanie wewnętrzne pojedyńczych martwych zębów

Aby zabieg był całkowicie bezpieczny przed wybielaniem Państwa zęby oraz jama ustna muszą zostać zbadane przez stomatologa, który oceni przede wszystkim jakość państwa wypełnienień oraz uzupełnień proteytcznych. Przed samym zabiegiem zaleca się wykonanie higienizacji jamy ustnej(usunięcie kamienia i osadu). Martwe zęby należy wybielać w pierwszej kolejności. Kierując się stopniem wybielenia martwego zęba dostosowujemy metodę zewnętrzną. Należy pamiętać, że zarówno wypełnienia kompozytowe, jak i uzupełnienia protetyczne nie poddają się wybielaniu.W razie potrzeby należy je wymienić po ustabilizowaniu się koloru, co nastąpi około 14 dni po zakończeniu wybielania.

Wybielanie nakładkowe Polega na wykonaniu w gabinecie specjalnych indywidualnych silikonowych nakładek i zaopatrzeniu Państwa w profesjonalny żel wybielający z dobranym indywidualnie stężeniem 10%, 15%, 20%. Żel ten aplikujecie Państwo samodzielnie do wykonanych nakładek i zakładacie na noc lub na wieczór(4 godziny). Tak więc sam zabieg jest przeprowadzany w Państwa domu samodzielnie a zadaniem lekarza stomatologa w gabinecie jest poprawne wykonanie nakładek (szczelnych w okolicy przyszyjkowej!), dobranie stężenia preparatu i kontrola poprawności stosowania systemu. Efekty tego zabiegu pojawiają się stosunkowo szybko, trwałość otrzymanego efektu jest wysoka. Wykonane szyny pozwalają na podtrzymanie uzyskanego efektu wybielania i zastosowanie żelu ponownie po kilku miesiącach. Jest to najbardziej ekonomiczna i najtrwalsza forma wybielania.

Wybielanie zębów systemem EXTRA SMILE to jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel wybielający pod wpływem światła z akceleratora EXTRA SMILE zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. To powoduje błyskawiczny efekt utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 30 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku. Zabieg EXTRA SMILE jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, wykonywany przez lekarza stomatologa. Zęby po wybielaniu nie stają się “bardziej chłonne” dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życia pacjenta. Efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.

Wybielanie wewnętrzne pojedyńczych martwych zębów Po wyleczeniu kanału zęba do jego komory aplikujemy żel wybielający o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru i zamykamy szczelnym opatrunkiem na około 5-7 dni. Po tym czasie następuje kontrola w gabinecie. Sprawdzamy poziom rozbielenia tkanek zęba i decydujemy o konieczności kolejnej aplikacji. Zabieg ten wykonujemy średnio 3 razy, ale zdarzają się również sytuacje kliniczne zadowalającego efektu wybielania po pierwszej aplikacji.